دیجیتالی کردن ٦ سینمای سمنان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: هم اکنون از هشت شهرستان استان، ٦ شهر مجهز به سینمای دیجیتال شده و در شهرهای دیگر نیز چند سالن سینما در دولت یازدهم راه اندازی شده است.

اقتصاد خلاق: به گزارش روز شنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا سوقندی با تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، با اشاره به اینکه دو شهر میامی و آرادان نیز به زودی سینما دار خواهند شد، خاطرنشان کرد: سیاست تمرکززدایی را در دستور کار قرار داده ایم.
وی درباره مهمترین اقدامات این اداره کل پیرامون اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در بخش اقتصاد مقاومتی سه رویکرد فرهنگ عمومی، تخصصی و سازمانی را در دستور کار قرار داده ایم.

** فرهنگ عمومی یعنی گفتمان سازی
وی در توضیح رویکرد فرهنگ عمومی، گفت: فرهنگ عمومی یعنی گفتمان سازی، اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولید و مصرف داخلی، مبارزه با فساد و ... که در این حوزه ها تلاش بسیاری شده و در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به اینکه یک کارگروه علمی، مشورتی دائمی زیر نظر شورای فرهنگ عمومی استان راه اندازه شده است، ادامه داد: از تمامی دستگاه های استان برنامه فرهنگ عمومی گرفته ایم و آنها را زیر نظر این شواری دائمی رصد و بررسی می کنیم.

** ارتقاء فرهنگ تخصصی کشور
سوقندی با بیان اینکه کارگروه هایی تشکیل شده تا بر اساس برنامه ریزی کار را پیش ببریم، گفت: کارگروه فرهنگ اجتماعی، ستاد اقتصاد مقاومتی، کارگروه تحول اداری و پژوهشی و فناوری و ... از جمله این کارگروه هاست.

** تقویت اقتصاد هنر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، افزود: یکی دیگر از برنامه ها استفاده از ظرفیت کانون فرهنگ مساجد است که با هدف تبیین گفتمان دینی صورت می گیرد.
سوقندی، راه اندازی بازارچه های فضای مجازی با استفاده از اپلیکیشن موبایلی را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و توضیح داد: از این راه می توانیم محصولات فرهنگی و هنری را به فروش برسانیم که به نوعی تقویت اقتصاد هنر نیز به شمار می رود.
وی طراحی جشنواره تولیدات هنری و رسانه ای از جمله شعر، مقاله، پژوهش، خبر و ... همچنین توجه جدی جشنواره ها به اقتصاد مقاومتی را از دیگر برنامه ‎های اداره کل عنوان کرد و افزود: برگزاری کارگاه ها، جامعه هنری را توانمند می کند تا اقتصاد خود را با رویکرد مقاومتی، خلاق پیگیری کند.

** همکاری با بخش خصوصی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در بخش دیگر به توضیح فرهنگ سازمانی در اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: در این حوزه نیز ما تلاش کرده ایم تمامی معاونین، کارمندان و پرسنل در کل برنامه ریزی ها به سمت اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی انرژی حرکت کنند.
سوقندی خاطرنشان کرد: واگذاری برخی امور به بخش خصوصی و واگذاری پروژهای نیمه تمام که به نوعی کاهش تصدی گری دولتی را به دنبال دارد، از دیگر اقدامات حوزه سازمانی در بخش اقتصاد مقاومتی است.

 

برای دریافت آخرین مطالب و گزارشات درباره اقتصاد و صنایع خلاق ایران و جهان عضو کانال «اقتصاد خلاق» در تلگرام شوید.

منبع: ایرنا