جزئیات اولین نمایشگاه «صنایع فرهنگی ایرانیان»
دبیر نخستین نمایشگاه صنایع فرهنگی ایرانیان ضمن تشریح اهداف برگزاری این رویداد به اولویت‌ها و زمان‌بندی برگزاری این رویداد پرداخت.

اقتصاد خلاق: حسین شکروی، دبیر نخستین نمایشگاه صنایع فرهنگی ایرانیان گفت: این نمایشگاه از چهارم تا هفتم آبان‌ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفت‌وگو) و در فضایی بالغ بر ۳۲۰۰ متر مربع برگزار می‌شود و متقاضیان شرکت در این نمایشگاه تا ۳۰ شهریورماه فرصت دارند که ثبت نام کنند.

به گفته دبیر نخستین نمایشگاه صنایع فرهنگی ایرانیان، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دیجیتال در این نمایشگاه شرکت می‌کنند. علاوه‌بر این صنایع دستی، بازی‌های رایانه‌ای و هر چه مرتبط با فرهنگ است و به انتقال فرهنگی کمک می‌کند چون صنعت تبلیغات و گردشگری در برابر دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

شکروی با اشاره به این‌که برگزارکننده این نمایشگاه، یک شرکت خصوصی است گفت: این شرکت، تنها اجرای نمایشگاه را برعهده دارد و متولیان امر در هر زمینه، محصولات را در اختیار ما می‌گذارند. برای مثال ما با معاونت صنایع دستی کشور، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، معاونت سینمایی، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد و معاونت علمی- فن آوری ریاست جمهوری در ارتباط بوده‌ایم و قرار است دبیرخانه‌ای تشکیل دهیم که نمایندگان هر بخش حضور داشته باشند و محتوای نمایشگاه را تامین کنند.

او به  اهداف برگزاری نخستین نمایشگاه صنایع فرهنگی ایرانیان اشاره و بیان کرد: توجه بیشتر به نقش صنایع فرهنگی در رشد اقتصادی، تقویت تولید ملی و اشتغالزایی، مقابله با تهاجم فرهنگی با تولید آثار فرهنگی فاخر و تقویت غرور و عزت ملی، نمایش آخرین محصولات، فن‌آوری و فعالیت‌های صورت‌گرفته در حوزه صنایع فرهنگی، حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی در چرخه صنایع فرهنگی و همچنین حمایت از حضور بخش خصوصی در توسعه صنایع فرهنگی از جمله مهم‌ترین اهداف ماست.

نخستین نمایشگاه صنایع فرهنگی ایرانیان، آبان ماه جاری در بوستان گفتگو برگزار می شود و متقاضیان تا ۳۰ شهریور فرصت دارند در این نمایشگاه ثت نام کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.ciex.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر