ارزش استارت‌آپ Stripe به 9 میلیارد دلار رسید
شرکت «Stripe» فعال در زمینه خدمات مالی که ازسوی برادران ایرلندی تاسیس شد، با جذب 150 میلیون دلار در سرمایه‌گذاری جدید، به ارزشی بالغ بر 9 میلیارد دلار رسید.

اقتصاد خلاق: شرکت «Stripe» فعال در زمینه خدمات مالی که ازسوی برادران ایرلندی تاسیس شد، با جذب 150 میلیون دلار در سرمایه‌گذاری جدید، به ارزشی بالغ بر 9 میلیارد دلار رسید.

اولین دوره سرمایه‌گذاری توسط «CapitalG» و «General Catalyst» و سرمایه‌گذار فعلی این شرکت یعنی «Sequoia Capital» صورت گرفت. «Peter Thiel» از سرمایه‌گذاران فیس‌بوک و «ایلان ماسک» موسس «Tesla» نیز دوره‌های قبلی از سرمایه‌گذاران این شرکت بوده‌اند.

سیستم پرداختی این شرکت که در سال 2011 تاسیس شد، در بین استارت‌آپ‌هایی همچون «Deliveroo» و «Kickstarter» که از این سرویس استفاده می‌کنند بسیار محبوب شده است.

همچنین شرکت‌های بزرگی از جمله SAP، Medium، Adidas، Slack،Daily Mail  و کمپین‌های انتخاباتی دو نامزد انتخابات اخیر آمریکا از جمله‌ مشتریان این شرکت به‌حساب می‌آیند.

سرمایه‌گذاری جدید، این شرکت را که در 110 کشور مشتری دارد، به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی در آمریکا تبدیل می‌کند و همچنین‌ ارزش این شرکت با 4 میلیارد دلار افزایش ارزش روبه‌رو خواهد شد. ارزش‌گذاری قبلی این شرکت در تابستان سال 2015 حدود 5 میلیارد دلار برآورد شده بود.

 

برای دریافت آخرین مطالب و گزارشات درباره اقتصاد و صنایع خلاق ایران و جهان عضو کانال «اقتصاد خلاق» در تلگرام شوید

منبع: دنیای اقتصاد