سنگاپور شهر خلاق طراحی شناخته شد
سنگاپور از سوی یونسکو به عنوان شهر خلاق طراحی شناخته و معرفی شده است.

اقتصاد خلاق: سنگاپور از سوی سازمان فرهنگی، آموزشی و علمی ملل متحد یونسکو به عنوان شهر خلاق طراحی شناخته و معرفی شده است.

«یعقوب ابراهیم» وزیر ارتباطات و اطلاع رسانی سنگاپور این خبر را اعلام کرد و در این باره گفت: این بی شک یک لحظه افتخار آمیز برای همه ما است و صنعت طراحی سنگاپور را در صحنه جهانی مطرح می‌کند. تبریک به همه طراحان صنعت طراحی و جوامع.

این نهاد سازمان ملل (یونسکو) در سال 2004 میلادی با هدف ترویج همکاری با شهرهای مختلف جهان که خلاقیت را به عنوان یک عامل مهم و تاثیر گذار در دستیابی به توسعه پایدار شهری معرفی کرده‌اند، تاسیس شده است. تاکنون 116 شهر عضو در 7 بخش مختلف سازماندهی شده‌اند که این بخش‌ها عبارتند از: هنر و صنعت و هنر عامیانه، طراحی، فیلم، سلیقه در غذا، ادبیات، هنر رسانه‌ها و موسیقی.

16 عضو موجود شهرهای خلاق طراحی جهان شامل شهرهای پکن، برلین، بیلبائو، بوئنوس آیرس، کوریتیبا، داندی، گراتس، هلسینکی، کوبه، مونترال، ناگویا، سنت اتین، سئول، شانگهای، شنزن و تورین بودند. در کنار این شهرها سنگاپور، باندونگ، بوداپست، دیترویت، کائوناس، پوئلبا نیز به این جمع پیوسته‌اند.

وزارت ارتباطات و اطلاع رسانی سنگاپور اعلام کرد که این اقدام یونسکو فرصت‌های بیشتری را برای شرکت‌های طراحی داخلی فراهم خواهد آورد تا با سایر شهرهای عضو یونسکو در زمینه طراحی همکاری کنند.

یعقوب نیز در بیانیه‌ای که منتشر شد، افزود: سنگاپور به عنوان یک شهر خلاق طراحی از نظر یونسکو، به استفاده از طراحی برای ارتقای سطح زندگی شهروندان سنگاپوری ادامه خواهد داد و سنگاپور را به شهری دوست داشتنی‌تر و قابل زندگی تبدیل خواهد کرد. ما همچنین در راستای کمک به کسب و کارها برای خلاقانه تر و نوآورتر شدن از طریق طراحی؛ کمک خواهیم کرد.

معرفی سنگاپور به عنوان شهر خلاق طراحی از سوی یونسکو عزم ما را برای گسترش یک صنعت طراحی فراگیر و فرهنگ نوآورانه تقویت خواهد کرد.

بر اساس اعلام سازمان ملل، شهرهای تعیین شده با همکاری یکدیگر به سوی یک هدف مشترک حرکت خواهند کرد: قراردادن خلاقیت و صنایع فرهنگی در قلب طرح‌های توسعه در سطح داخلی و همکاری فعالانه در سطح بین‌المللی.

شهرهایی که به این شبکه می‌پیوندند نه تنها باید به تعهد خود برای به اشتراک گذاری بهترین فعالیت‌ها پایبند باشند، بلکه باید مشارکت خود را در بخش‌های عمومی و خصوصی گسترش دهند.

 

برای دریافت آخرین مطالب و گزارشات درباره اقتصاد و صنایع خلاق ایران و جهان عضو کانال «اقتصاد خلاق» در تلگرام شوید 

منبع: todayonline.com