کینگستون به عنوان شهر خلاق موسیقی شناخته شد
شهر کینگستون جامائیکا در بین 10 شهر خلاق موسیقی جهان که از سوی یونسکو معرفی شده، قرار گرفته است.

اقتصاد خلاق: «دیمیون کرافورد» وزیر گردشگری و سرگرمی جامائیکا از اخبار منتشر شده در خصوص معرفی کینگستون به عنوان یکی از شهرهای خلاق موسیقی توسط یونسکو استقبال کرد و گفت: این اقدام موفقیت‌های قابل توجهی را به همراه خواهد داشت. این مطلب توسط «ایرینا بوکوا» مدیر کل یونسکو اعلام شده است.

تعیین شهر کینگستون به عنوان شهر خلاق موسیقی، ناشی از همکاری راهبردی بین وزارت گردشگری و سرگرمی، صندوق توسعه گردشگری و شرکت «سنت اندریو» و سایر سهامداران بوده است. صندوق توسعه گردشگری بیش از 3.4 میلیون دلار تاکنون برای حمایت از سرمایه گذاری اختصاص داده است.

این روند از سوی شورای مشورتی وزارت سرگرمی و گردشگری در سال 2013 ارائه شده و هدف اصلی آن پیوستن کینگستون جامائیکا به شبکه شهرهای خلاق یونسکو بوده است. این طرح با حمایت مقام‌های جامائیکا روبرو شد و این مساله نقش مهمی در پیوستن موفقیت آمیز این شهر به یونسکو داشته است.

تعیین این شهر پس از سفر اخیر «جیلیان مک دانیل ویلکینسون» مدیر ارشد وزارت گردشگری و سرگرمی به ژاپن بوده تا برای پیوستن کینگستون به یونسکو رایزنی‌های لازم را انجام دهد.

درخواست تفصیلی برای پیوستن به یونسکو در 15 جولای 2015 میلادی ارائه شد پس از آنکه نهادهای مختلف اداری و دانشگاهی کینگستون از جمله موسسه برنامه ریزی جامائیکا و شرکت توسعه شهری دانشگاه وست ایندیز در این برنامه مشارکت کردند.

از آن زمان، یک کمیته راهبری ملی تشکیل شده است با هدف اجرای پروژه‌های بزرگ در سراسر منطقه که منجر به توسعه صنایع خلاق در کینگستون شود.

کرافورد در این باره گفت: من بسیار خوشحالم که این ابتکار عمل موفقیت آمیز بود و بار دیگر اثبات کرد که تلاش زیاد و مشارکت می‌تواند تاثیر زیادی در موفقیت داشته باشد. من معتقدم که این معرفی، موجب افزایش تلاش‌های ما برای تبدیل این شهر به یک شهر فرهنگی خواهد شد و موجب تجدیدنظر مسافران نسبت به منافع فرهنگی کینگستون خواهد شد.

وزیر همچنان معتقد است که این معرفی موجب تقویت رقابت پذیری جامائیکا خواهد شد. وی گفت: من مطمئنم که معرفی کینگستون به عنوان شهر خلاق موسیقی موجب ارتقای جایگاه ما به عنوان یک مقصد رقابتی مطابق با شاخص‌های رقابتی مجمع جهانی اقتصاد خواهد شد.

شبکه شهرهای خلاق یونسکو در سال 2004 میلادی ایجاد شد و هم اکنون بیش از 116 شهر از سراسر جهان به آن پیوسته‌اند. هدف از تشکیل شبکه شهرهای خلاق یونسکو، ترویج و تقویت همکارهای بین‌المللی در بین شهرهایی است که متعهد به سرمایه گذاری در زمینه خلاقیت به عنوان موتور محرک توسعه شهری پایدار هستند.

 

برای دریافت آخرین مطالب و گزارشات درباره اقتصاد و صنایع خلاق ایران و جهان عضو کانال «اقتصاد خلاق» در تلگرام شوید

منبع: sflcn.com