بوداپست به عنوان شهر خلاق معرفی شد
پایتخت مجارستان با کسب عنوان شهر طراحی، در بین خلاق ترین شهرهای جهان معرفی شد.

اقتصاد خلاق: بوداپست پایتخت مجارستان پس از آنکه درخواست ارائه شده از سوی آژانس خلاق "دیزاین ترمینال"، مورد تصویب قرار گرفت به عنوان یکی از اعضای شبکه شهرهای خلاق یونسکو معرفی شد. پایتخت مجارستان نخستین شهر در اروپای مرکزی است که عنوان شهر طراحی به آن اهدا شده است.

«گرگلی بوژورمنی» مدیر آژانس خلاق دیزاین ترمینال در این باره گفت: ما درخواست آنها را با حمایت شهرداری بوداپست ارائه کردیم. با تشکر از تلاش موفقیت آمیز آنها، در سال 2015 میلادی شهر بوداپست می‌تواند به شبکه شهرهای خلاق مانند سایر شهرها از جمله ملبورن بپیوندد. تصمیم یونسکو یک تصمیم مهم است که موجب تقویت جایگاه بوداپست به عنوان یک مرکز برای صنعت خلاق در منطقه خواهد شد.

وی افزود: بوداپست یکی از جالب ترین و هیجان انگیزترین شهرهای جهان است. این شهر ایده آلی برای آمیختن نوآوری، پیشرفت مداوم، توسعه فرهنگی و اقتصاد پویا است.

شبکه شهرهای خلاق یونسکو که در سال 2004 میلادی تاسیس شده، شهرهای جهان را که در زمینه خلاقیت و صنایع خلاق پیشرو هستند، دور هم جمع کرده است. اعضای شبکه خلاق این فرصت را دارند که صنایع خلاق خود را نشان دهند و در زمینه تبادل علم و تجربه با سایر شهرها مشارکت کنند.

برای دریافت آخرین مطالب و گزارشات درباره اقتصاد و صنایع خلاق ایران و جهان عضو کانال «اقتصاد خلاق» در تلگرام شوید

منبع: hungarytoday